Japonia,  My,  Razem w domu,  Życie delegacyjne

Seriale Koreańskie z Netlixa

Seriali koreańskich na Neflixie jest więcej

To jest zdecydowany powód dla którego zaczęłam oglądać właśnie je zamiast Japońskich. Tęsknię za Azją a te seriale dają mi namiastkę tej kultury. Tak się w nie wkręciłam i tak je polubiłam, że planuję podróż do Korei! 
Co prawda język wciąż jest dla mnie mało zrozumiały, ale ten kraj wydaje się być ciekawy!
Oto lista seriali, które widziałam, i kilka zdań o tym czy polecam.

 

Ciężko nie wspomnieć mi tutaj o uroczym serialu „Niezwykła prawniczka Woo”. Ciepły serial o próbie normalnego życia autystycznej prawniczki. Jej próby zrozumienia świata i niezwykłe postrzeganie. Motywem przewodnim są uwielbiane przez bohaterkę wieloryby. Mam nadzieję, że będzie dalej kręcony, bo naprawdę go polubiłam!Jest lekki choć ma lekkie zacięcie śledcze.

„My name” to kolejna koreańska pozycja. Krótki serial, dość brutalny, ale bardzo wciągający. Nastolatka postanawia znaleźć zabójcę ojca, przez to trafia pod skrzydła mafii, szkoląc się ze sztuk walki. Jej celem jest zemsta na zabójcy ojca. Po drodze dowiaduje się nie tylko o nim ale i o sobie wielu nowych rzeczy.

Serial „Szybki kurs miłości” jest inny niż sugeruje tytuł. Do ponad połowy serialu niewiele jest jak z romansu. Serial ma fajny humor i pokazuje nacisk jaki kładzie się w Korei na nauczanie. Fabuła rozkręca się wolno aż na końcu przyspiesza ekstremalnie. Według mnie spokojnie można było ją nieco inaczej pociągnąć. Jednak, bardzo przyjemnie mi się go oglądało. Niekonwencjonalna jak na koreańskie standardy para. Co ciekawe w serialu jest też wątek kryminalny!

„Pewnego razu w małym miasteczku” to serial słodki i przyjemny. Przepełniony jest uroczą aurą koreańskiej wsi. W powietrzu wisi miłość, autorzy są młodzi i piękni.. Czegoż chcieć więcej! Oglądałam to z przyjemnością. Nie jest to jakiś ambitny serial, ale lekka komedia romantyczna w cukierkowym lecz nie przesłodzonym wydaniu.

„39” to serial, który ma kiepski opis na platformie i zupełnie nie przepowiada tego co się stanie i to już w pierwszym odcinku. W odróżnieniu do powyższego ten serial od początku porusza trudne tematy. Już w pierwszym odcinku dowiadujemy się, że jedna z głównych bohaterek umrze, w drugim dowiadujemy się która. Odcinki są długie i pokazują proces oswajania się ze śmiercią zarówno osoby której to dotyczy jak i jej bliskich. Ma on pozytywne zabarwienie i nie jest tak toporny jak sugeruje temat. Jednak trzeba wziąć poprawkę na fakt, że nie jest to lekka komedyjka do łyknięcia przy kawie. Według mnie warto obejrzeć. Po nim miałam wiele przemyśleń. 

„Hometown cha cha cha” to komedia z ciętym humorem pokazująca jak miłość i akceptacja mogą zmienić każdego. Historia znowu toczy się na koreańskiej wsi nadmorskiej. Mamy tutaj wielu drugoplanowych aktorów i akcja jest zdecydowanie dużo bardziej dynamiczna i różnorodna dzięki temu.  Pokazuje jak ważna jest wspólnota w Korei. 

„Doktor Cha” to piękny serial o odnajdywaniu siebie. Matka i żona, która poświęciła wszystko dla dobra rodziny w obliczu choroby i śmierci zdaje się zrozumieć swój błąd. Sprawy jednak się komplikują i to bardziej niż by tego sobie życzyła. W tym serialu akcja dynamicznie rozgrywa się do pierwszego odcinka! A serial kończy się inaczej niż byśmy to zaplanowali i inaczej niż nakręcono by to w Hollywood.
Dużo tu humoru i chętnie obejrzę go za jakiś czas ponownie!  

„Mad for each other”- ten serial obejrzałam z Czarkiem i nieźle się przy nim bawiliśmy. Dużo humoru, ale i tematów związanych z poczuciem odrzucenia czy złością.
Bohaterzy poznają się o psychiatry i choć bardzo próbują się unikać ciągle na siebie wpadają powodując niezwykłe wydarzenia. Los ma dla nich ciekawy scenariusz.. 
Aktorzy wraz z rozwojem akcji się zmieniają i nabierają zupełnie innych kolorów.  Zaskoczyło nas, że aż tak bardzo polubiliśmy ten serial, bo pierwszy odcinek, dwa tego nie zapowiadały.

Kill Boksoon. to koreańska wersja Killa Billa. Ciekawa, energiczna choć i brutalna. Opowiada o matce, która jest seryjnym mordercą. Matce, której zabijanie sprawia mniej problemów niż wychowywanie nastolatki. Fajnie zagrana rola damska- aktorki z serialu „Szybki kurs miłości” . Dużo rozlewu krwi. Fajna przeciwwaga do koreańskich romantycznych dram.

Błękitne opowieści to ciepły serial kręcony na wyspach Jeju. Bohaterami są mieszkańcy a główni bohaterzy zmieniają się co dwa, trzy odcinki. Dzięki temu poznajemy ich bliżej i budujemy z nimi relację. Każdy z nich ma inne problemy i inna historię. Można się wzruszyć wielokrotnie!
Serial porusza też wiele problemów jak i różnorodności społecznych. 

Move to heaven. Ten serial przypadł mi do gustu z wielu powodów. Główny bohater jest autystycznym młodym mężczyzną, który traci ojca. W wyniku tego nim i spadkiem ma zając się jego wujek, który niedawno wyszedł z więzienia. Już samo to powoduje wiele zwrotów akcji i urozmaiceń jednak to nie wszystko. Chłopak wraz ze zmarłym ojcem prowadził firmę sprzątającą po zmarłych i to jest rdzeń całego serialu. Piękno w jakim pokazują pożegnanie i historie ludzi jest ujmujące. 

Namacalne dowody. Serial zaczyna się dość absurdalnie i irracjonalnie, ale taki właśnie jest. Trochę irracjonalny, trochę magiczny a trochę szalony. A po środku tego wszystkiego znajdzie się jeszcze seryjny morderca. Akcja serialu kierowana jest w taki sposób, że nie masz pojęcia kto nim jest.. 
Ciekawie prowadzona gra z którą wchodzisz z ciekawością.. 
Bardzo nieoczywisty serial !

Przyznam, że w serial „Oferta biznesowa” weszłam bez większego przekonania. Ot, nudziło mi się to włączyłam.. 
Jednak zawirowania bohaterów i ich odbijanie piłeczki mnie wciągnęły. 
Młody biznesmen ma dość nacisków ze strony dziadka odnośnie ślubu oraz umawiania go na randki w ciemno więc postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i nieco oszukać system.. Sprawy się jednak mocno komplikują szczególnie dla wybranki, która także nie gra czysto 🙂 

„Klub zielonych matek” niemal do połowy oglądałam bez większego przekonania jednak potem serial tak mnie do siebie przekonał, że chętnie obejrzę go ponownie.  Fajnie pokazuje wiele aspektów kulturowych Korei, ale też, że wiele rzeczy ma drugie dno i ciemniejsze oblicze.. i nie wszystko złoto co się świeci. 
Serial jest o tym jak ważna jest szczerość  i przyjaźń ale i o tym jak łatwo zniszczyć czyjeś życie. 
Gra rozgrywa się na jednym z Seulskich osiedli gdzie i matki i dzieci rywalizują o swój status bardziej niż gdziekolwiek indziej na świecie.. 

Lista będzie uzupełniana 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.