Bez kategorii

Idealne prezenty dla miłośników podróży!

Subiektywnie

Tworząc tę listę posłużę się nie tylko swoim doświadczeniem, ale także swoim gustem i subiektywnym odczuciem co może być przydatne i co mi się przydaje.
Zanim kupicie komuś prezent z mojej listy zastanówcie się czy ta konkretna osoba będzie z niego zadowolona.
Na tej liście znajdziecie produkty, które powinny spodobać się osobom, które kochają podróżować i za granicę i po Polsce czy Europie.

Ekologicznie

Jednymi z ciekawszych gadżetów jakie w ostatnim czasie nabyliśmy są gadżety związane z ekologią.
Posiadamy kubki na kawę, które dobrze trzymają ciepło, butelkę na wodę, która trzyma zimno, a w ostatnim czasie doszedł do tego zestawu składany, przenośny kubek na kawę.

Nasze kubki termiczne są ze Starbucksa – mamy je co najmniej 6 lat.
Butelkę na wodę kupiłam e Tk Max, polecam choć bardziej zadowolona byłam z bidony termicznego Contigo.
Składany kubek na kawę jest marki stojo i jest bardzo poręczny!

Podczas zeszłych Świąt Bożego narodzenia sprezentowaliśmy sobie także zestaw ekologicznych sztućców, które w podróży i nie tylko pozwalają na ograniczenie śmieci jedząc na mieście.  Niestety nie było nam dane z nich korzystać, bo nastała pandemia i ani podróży ani jedzenia na mieście. Tak czy inaczej uważam, że warto posiadać taki gadżet jeśli tylko jadamy na mieście lub podróżujemy.

Estetyka

Dla wielbicieli pięknych przedmiotów polecam kilka ciekawych gadżetów.
Pierwszym z nich będzie etui na paszport.

Drugim fajnym gadżetem jest zawieszka na walizkę. Nie każdy lubi kolorowe walizki jak my, choć szczerze Wam powiem, że te kolorowe dużo łatwiej znaleźć na taśmie 🙂
Charakterystyczną walizkę także trudniej ukraść bo bardziej rzuca się w oczy:)
Jednak dużo łatwiej będzie rozpoznać swoją ciemną walizkę w morzu innych kiedy będzie na niej ciekawa zawieszka!

Etui na telefon. Tutaj mogę polecić etui, które jest piękne i unikatowe  firmy Bewood. W ofercie wiele motywów ja jestem zakochałam się w kolekcji unique i przepadłam.

Wygoda

Ps. kominokaptur jest także rzeczą, która poprawia komfort latania w niesamowity sposób.
Kaptur jest na tyle duży , że można nim zasłonić oczy, komin jest na tyle szeroki , że robi się z niego ponczo, którym można się otulić.
To jedna z najlepszych rzeczy jaką kiedykolwiek wyprodukowałam!
Mam nadzieję, że w 2021 uda mi się je wprowadzić do regularnej sprzedaży, bo różni się od tych dostępnych na rynku. <3

Tu przede wszytskim chodzi o wygodę podróży. Każdy kto choć raz leciał dłużej samolotem wie, że każda możliwość poprawienia sobie wygodę w locie  podczas długiej podróży jest na wagę złota.
Moje podróże zmieniły się od kiedy mam słuchawki Sony z aktywnym tłumieniem hałasu. To jak bardzo, nie da się opisać słowami. Wcześniej tak drogie słuchawki uważałam za zbędny wydatek. Teraz nie oddałabym ich za żadne skarby i zastanawiam się czemu tak długo czekałam z ich kupnem.
Aby pokazać Ci ile można zyskać i czy warto je komuś kupić ( lub sobie) wyobraź sobie lot. Niech będzie to krótki lot 1.5 godzinny i w rzędzie za Tobą zanosi się płaczem dziecko.. Zakładasz słuchawki i nastaje spokój.

Tak samo jak prozaiczną opaskę na oczy. Uważałam za śmieszny gadżet, jednak one znacząco poprawiają mój komfort podczas długich podróży.
Bo wyobraź sobie długi lot, załoga gasi światła, panuje półmrok. Próbujesz zasnąć a tu nagle ktoś otwiera okno i zza okna wyłania się tak jaskrawe światło jak możesz sobie tylko wyobrazić. Albo pasażer obok włącza sobie film. Ma do tego prawo, ale jego ekran świeci Ci po oczach.Są osoby które nie mają problemu ze spaniem w różnych warunkach. Ja do nich nie należę.

Fotograficzne

I tutaj także gadżet nad którym długo myślałam i wydawał mi się zbędny.
Pasem do aparatu Peak design. Całkowicie zmienił wygodę mojego podróżowania z apartem. Łatwo odpinam go od aparatu (zajmuje to 3 sekundy!) Ale także bardzo szybko i prosto skracam i wydłużam pasem. Można to zrobić jedną ręką. To znacznie zwiększa bezpieczeństwo, bo aparat mogę mieć non stop przy ciele. Nie wspominam o elegancji i jakości wykonania!
Na zdjęciu Czarek, który także zdecydował się na ten pasek.

Niematerialnie

Prawda jest taka, że nie trzeba wcale kupować żadnego przedmiotu!
Można wykupić np. abonament na audiobuki, kupić bilet na koncert, zafundować wyjście do muzem czy wycieczkę.

Każda z tych rzeczy z pewnością zadowoli wielbiciela podróży.

Kawałek świata

Możemy także komuś sprezentować kawałek świata- zdjęcie z miejsca do którego wyjątkowo marzy się udać. Będzie to dodatkowa motywacja, ale także namiastka podróży w to dane miejsce..

Książki

To zawsze dobry pomysł. Mogą to być przewodniki o miejscach marzeń, ale mogą być to także książki opowiadające o kulturze danego miejsca.
Z tych drugich polecam Chiny bez makijażu oraz Tatami kontra krzesło.
Bezapelacyjnie świetną pozycją zawsze są książki Busem przez świat, świetnie wydane i napisane.

Dla mniejszych i większych podróżników i ciekawych świata polecam książkę Banzai, która w prostu sposób opowiada o Japonii. To jedna z niewielu książek, która pokazuje Japonię taką jaka jest i nie powiela stereotypów.

W tej sekcji mogę także polecić notes. Dobrej jakości notes z piękną okładkę ucieszy każdego, ale z pewnością miłośnika podróżny, który przecież gdzieś musi zapisywać swoje wielkie plany.

Jak książki to warto wspomnieć o małym gadżecie ale całkiem fajnym. Ex libris. T taka pieczątka, którą możemy oznaczać nasze książki, tak, by każdy wiedział, że są nasze <3
W przypadku takiej pięknej pieczątki polecam Pana Literkę, który ogarnie Wam pieczątkę zdalnie, solidnie i na czas! (znajdziecie na FB)

Powodzenia w wybieraniu samych najlepszych prezentów 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.