Czasozajmowacze,  Życie delegacyjne

Serwisy do oglądania filmów i seriali (także za granicą)!

Kiedyś więcej, teraz mniej jednak oglądanie „telewizji” to nasz stały rytuał delegacyjny. W domu wyjątkowo rzadko włączamy telewizję, w delegacji częściej ( tu bardziej nawet chodzi o oglądanie seriali).
Lubimy sobie obejrzeć wieczorem po pracy jakiś dobry kryminalny serial. Ja czasem mam energię glonojada i w ciągu dnia też jakiś serial puszczę dla zabicia nadmiaru czasu.. W ramach badań socjologicznych włączam także czasem lokalną telewizję, ale poza czystą obserwacją nie wyciągam z tego nic.. Przynajmniej nie jest to czym bym chciała, czyli rozrywką.. Choć oglądanie telewizji Japońskiej, było rozrywką i wyjątkowo mnie wciągało choć nie rozumiałam ani słowa!
Co zatem zrobić, by oglądać filmy, seriale i programy w języku ojczystym lub przynajmniej po angielsku??

Tu przychodzi z pomocą internet!
Niemieckie prawo (bo właśnie w Niemczech teraz jesteśmy) jest bardzo jednoznaczne w temacie legalności i ściągania przez internet. Za ściąganie filmów muzyki przez internet może Cię spotkać wysoki mandat! I spotka Cię na pewno gdyż internet jest stale monitorowany pod tym względem. W obecnych czasach nie ma problemu z oglądaniem seriali przez internet legalnie. Jest mnóstwo serwisów, które umożliwiają oglądanie poprzez streaming. Myślę, że każdy może wybrać coś dla siebie, choć często nie na jednym a kilku platformach.


Jednak to co w Polsce jest darmowe i dostępne za granicą już takie nie jest.
Wyjątkiem w tym temacie jest tylko vod telewizji polskiej. (klik)   
Która i w Polsce i za granicą jest dostępna i darmowa.
Każdy z tych portali ma całkiem inne pozycje więc wybór będzie zależał nie tyle od ceny a wyboru jaki odpowiada Wam bardziej..

Czasem wyjeżdżam z kraju w środku sezonu jakiegoś serialu i fajnie byłoby go kontynuować nawet za granicą.. (tak było chociażby z przyjaciółkami :)) Kiedyś nie było takich możliwości dziś są..
I tak oto mamy całą listę miejsc w których możemy oglądać różne propozycje.. Nasze ulubione lub nowe, inne..
Z tych najpopularniejszych i należących do stacji telewizyjnych :

Player (tvn): (klik)
Cena 10-15 zł
Miejsce – Unia Europejska
weryfikacja pobytu

Ipla (klik)
Cena 10 euro
Miejsce – Cały świat
Brak weryfikacji

Vod tvp
Cena- brak
Miejsce – cały świat
brak weryfikacji


W playerze zapłacimy 10-15 zł za miesiąc w zależności czy będzie to jednorazowa zabawa czy dłuższy romans z portalem. A w Ipli aż 10 euro bez względu na długość twojej relacji z portalem.
W playerze dodatkowo trzeba udowodnić , że na stałe mieszka się w Polsce. I można to zrobić za pomocą użycia Polskiego środka płatniczego, przesłania dowodu opłacania rachunków w Polsce lub przesłania dowodu z adresem (nowe dowody nie mają adresu w dokumencie).
To trzy popularne platformy na których możesz oglądać produkcje telewizyjne i kinowe, ale przede wszystkim powtórki seriali 🙂 których mi czasem w delegacji brakuje!

Przejrzyjmy inne serwisy do oglądania seriali i filmów, które mogą Ci się przydać także w Polsce.


Najpopularniejszy Netflix (klik) będzie nas kosztować między 9-17 euro w zależności od planu jaki wybierzemy. Pierwsze 30 dni jest darmowe więc warto spróbować. Z tego co kiedyś czytałam każdy kraj ma dostęp do innych treści i seriali, warto więc czasem w podróży zerknąć na ofertę.

Showmax (klik) to taki odpowiednik netflixa i jego konkurencja. Ma swoje własne produkcje jak i światowe. Znajdziemy w nim wiele cenionych produkcji BBC. Posiada jeden pakiet i jest on w cenie 19,90 zł miesięcznie jednak tylko 14 dni jest na przetestowanie darmowe portalu.

HBO Go (klik) 29,90 miesięcznie wydaje się dobrą ceną za wybór i nowości jakimi dysponuje portal.

Axn też posiada swojego playera jednak nie jest on dostępny poza granicami kraju.. (szkoda!)

Jest też portal cda (klik) , który w wersji premium kosztuje 19,90 za miesiąc. W pewnym momencie miał wątpliwą opinię legalności, jednak rozwija się i wchodzi na rynek giełdowy a to oznacza, że nie maco do niego wątpliwości.

Na wspomnienie zasługują jeszcze Chili tv (klik) gdzie płacisz za każdy film jednorazowo (jak w kinie) a jeśli chodzi o seriale to wykupujesz dostęp do całej serii. Ceny nie są takie niskie, gdyż za dostęp do np. trzeciej serii house of cards musisz zapłacić niemal 60 zł. A za obejrzenie zimnej wojny 10.

Jest jeszcze cineman (klik). Ale on też wygląda kiepsko cenowo. gdyż w kwotach 19-35 zł (różnica w jakości) możesz wybrać koło 20 filmów jakie obejrzysz w ciągu miesiąca. Choć w sumie kto ogląda więcej niż 20 filmów w miesiącu ??

Jeśli szukacie czegoś na wyższym poziomie może was zainteresować ninateka (klik) w której są dostępne wywiady, filmy dokumentalne, czy spektakle. Jest sporo materiałów bezpłatnych. Także starych, klasycznych bajek.

Podobnym serwisem ale bardziej europejskim jest serwis telewizji arte (klik ) znajdziecie tu ciekawe, ale przede wszystkim nieco inne treści niż na popularnych platformach.

To wszystko co swoim śledczym okiem znalazłam. Jak macie jeszcze jakieś niewymienione tu portale podajcie je w komentarzach! 🙂

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.