Krótsze delegacje,  Razem na kontrakcie,  Szwajcaria,  Życie delegacyjne

Szwajcarski sen 2.

Nie.. znowu nie chodzi mi o ser.. 🙂
Druga część naszego zwiedzania Szwajcarii..
Czyli jakie są ciekawe miejsca w okolicy Jeziora Genewskiego?
Muszę wspomnieć , że na zwiedzanie mieliśmy mało czasu. Dodatkowo była to nasza pierwsza wyprawa.. teraz wyglądałoby to zupełnie inaczej 🙂
Jednakże.. jestem zadowolona z tego co widzieliśmy.. i to zachęca mnie do powrotu do Szwajcarii.. kto wie 🙂
To jedziemy na wycieczkę.. póki co palcem po mapie.. 🙂

Berno
Stolica Szwajcarii.

Według Wikipedii   „Miasto leży nad rzeką Aare dzielącą je na dwie części połączone mostami. Założył je w 1191 roku książę ZähringenBertold V i, według legendy, nazwał je Bern (niem. Bär – niedźwiedź), gdyż zabił tam niedźwiedzia podczas polowania. Dziś niedźwiedź znajduje się w miejskim herbie i jest maskotką miasta. Od XIX wieku na wybiegu nad rzeką Aare (w formie fosy, stąd niem. Bärengraben) trzymane są niedźwiedzie.”
To całkowita prawda.. Niedźwiedzie widzieliśmy i mamy nawet ich zdjęcie 🙂 To miasto znacznie bardziej mnie urzekło niż wspomniana w części pierwszej Genewa. Zupełnie nie wiem dlaczego.. To miasto wydało mi się takie „przytulniejsze”.. ale jest możliwe, że do zwiedzania Genewy się nie przyłożyliśmy 🙂
W każdym bądź razie w Bernie spędziliśmy miły dzień! Zobaczcie sami!Najdroższa czekolada jaką w życiu jadłam ale i najlepsza!

Wjazd na szczyt górski.
Góra na jaką wjechaliśmy kolejką to góra o nazwie Le Moléson, leży w pobliżu zamku Gruyere.. Szczyt ten ma ponad 2000 metrów wysokości i niedaleko mu do najwyższego szczytu Polski.. A to w okolicy normalnej wysokości góra.. Na górze wciąż był śnieg!  Nie byliśmy przygotowani na wjazd na szczyt, zrobiliśmy to spontanicznie.. Dlatego nie spędziliśmy na górze za dużo czasu.. Jednak widoki są przepiękne i warto trochę pomarznąć..

Okolice bliższe i dalsze czyli szwendanie..
To już same zdjęcia bo nie mam pojęcia gdzie została zrobiona dalsza część zdjęć..

komentarze 3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.