Wakacje,  Życie delegacyjne

Dzikie plaże na Cyprze..

Przeszukując internet zauważyłam , że nie ma informacji gdzie znaleźć mniej uczęszczane, ładne plaże na Cyprze. Ja co prawda poruszałam się po zachodniej części Cypru (Pafos) , ale może ktoś tak jak my nie lubi dużego towarzystwa ludzi na plaży!

Na Cyprze jest na pewno więcej plaż , które zasługują na wyróżnienie, nam udało się dotrzeć do kilku z których byliśmy zadowoleni.
Naszym kryterium było: mało ludzi, łagodne zejście do wody. Dodam, że byliśmy na Cyprze w połowie maja więc w sezonie nawet te plaże mogą być bardziej zaludnione..

1. Top of the top. Ukryta plaża przy „sea caves”. Dotarliśmy do niej przypadkiem. Jest ona tak mała, że zmieszczą się na niej maksymalnie 2-3 pary, ale jest to tez plaża na której z powodzeniem możecie być sami!!! Jak do niej dotarliśmy była już zajęta, więc odpuściliśmy, ale Wam polecam spróbować 🙂

Dojście do plaży jest wymagające, ale skoro ja zeszłam w klapkach i wy dacie radę. Musicie stanąć na końcu drogi na niewielkim parkingu. Zejdźcie kawałek małym chodniczkiem a później wybierzcie się w stronę prawą – z stronę skał. Tam w dole między nimi jest owa plaża. Ukryta przed ludźmi. Mała i intymna.
Droga nie ma nazwy więc nie powiem Wam jak dojechać mam nadzieję, że mapka pomoże.

Wygląda zachęcająco ?? 🙂

O tu na dole 🙂

2. To plaża do pływania a nie do leżakowania! Choć widziałam leżakującą parę.. Nie ma tu piasku a na części to tylko ubita ziemia a nie nawet kamienie.. nie ma leżaków tylko ziemia..
Plaża koło Aphrodite baths poniżej restauracji. To malutkie miejsce , bo chyba nawet plażą tego nie można nazwać. Ale zejście do wody jest łagodne i można tu swobodnie popływać z rurką, rybki chowają się między skałami, które obrastają różne roślinki. Poza tym widok z „plaży” jest boski! Oczywiście niedaleko jest laguna na którą możecie się wybrać, ale w sezonie są tam tłumy i macie ograniczony czas ( dopływanie łódką lub dojeżdżacie na quadach). Przy restauracji jest przebieralnia więc po pokonaniu kilkudziesięciu schodków można się swobodnie przebrać.

3. Pamiętna przez nas plaża na obszarze rezerwatu Akamas. Ogólnie na terenie tego rezerwatu jest kilka ciekawych plaż, ale polecam wam wybrać się tam albo jeepem albo autem z lepszym napędem. Rezerwat to droga szutrowa z kamieniami, dziurami, drogami pod górę i innymi atrakcjami. My zatrzymaliśmy się na plaży o nazwie Lara, ale po drodze macie jeszcze Toxoftra i plaża przy Lara cafe.
Plaża jest ładna, szeroka i co ważne piaszczysta. Ale.. jak to na dzikiej plaży.. nie znajdziecie tu pięknego parkingu, budki z lodami i toalety.. 🙂
Miejsce jest za to spokojne i mało uczęszczane.

4. Plaża przy Takas bay. Dojazd do niej jest nieco utrudniony gdyż większość tej plaży jest zablokowana prywatnymi osiedlami i hotelami, ale nam udało się znaleźć do niej dojście (dojazd) i jest on koło restauracji Takas Bay restaurant. Plaża jest kamienista , ale ma leżaki i parasolki. Nam nie przeszkadzało leżenie na kocu na kamieniach, szczególnie , że w naszym przypadku to tylko schnięcie.

Plaża mieści się tuż przy restauracji więc przysłowiowego loda zjecie 🙂
Widok z tej plaży jest niesamowity! A obecność skał i cisza daje możliwość podpłynięcia do wielu rybek.

Mam nadzieję, że skorzystacie z tych ciekawych miejscówek!

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.